WSPÓŁPRACA Z ADMINISTRACJĄ PUBLICZNĄ

Wydział Zarządzania UŁ – zgodnie ze swoją misją – działa aktywnie na rzecz regionu łódzkiego. Współpracując z władzami samorządowymi staramy się tworzyć sprzyjający klimat dla rozwoju nowoczesnej przedsiębiorczości w regionie.

3-go kwietnia 2014 r. odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Menedżerów Publicznych przy Wydziale Zarządzania UŁ. Celem jej funkcjonowania jest zacieśnienie współpracy administracji publicznej (rządowej i samorządowej) oraz organizacji sektora użyteczności publicznej z Wydziałem Zarządzania w zakresie potrzeb dydaktycznych oraz badawczych. Zaproszenie do udziału w Radzie przyjęli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych z obszaru województwa oraz organizacji użyteczności publicznej. Przejawem współpracy nawiązanej w ramach Rady Menedżerów Publicznych są przedsięwzięcia przynoszące obustronne korzyści zarówno Wydziałowi Zarządzania, jak i instytucjom zrzeszonym w Radzie.

 

Współpracujemy z Urzędem Miasta Łodzi przy realizacji Programu Młodzi w Łodzi, na Wydziale mają miejsce stałe ekspozycje promocyjnych materiałów projektowych oraz standy informujące o poszczególnych komponentach akcji Młodzi w Łodzi. Kolejnym aspektem relacji z Urzędem Miasta Łodzi jest zaangażowanie w inicjatywy mające na celu wsparcie rozwoju naszego regionu. W ramach takich działań pracownicy Wydziału Zarządzania biorą udział w spotkaniach z potencjalnymi inwestorami w regionie łódzkim.

Mobilny Punkt Informacyjny to forma spotkań z klientami przeprowadzana poza siedzibą Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich (PIFE) z uwzględnieniem zidentyfikowanych potrzeb informacyjnych mieszkańców danego rejonu. Celem konsultacji jest zwiększenie świadomości o możliwości otrzymania bezpłatnej, profesjonalnej i kompleksowej informacji dotyczącej Funduszy Europejskich oraz przekazanie informacji o zakresie usług oferowanych przez Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. Ponadto, zachęcenie Klientów do skorzystania z usług PIFE jak również dostarczenie informacji o możliwościach korzystania z programów finansowanych oraz o zasadach ich realizacji. Konsultacje odbywają się na Wydziale Zarządzania UŁ dwa razy do roku.

WSPÓŁPRACA Z ORGANIZACJAMI STUDENCKIMI

W ramach współpracy z NZS Regionu Łódzkiego Na Wydziale Zarządzania dwa razy do roku odbywa się Wampiriada - projekt charytatywny, którego głównym celem jest szerzenie idei honorowego krwiodawstwa oraz zebranie jak największej ilości krwi.

Dni Kariery - jedne z największych targów pracy, praktyk i staży są organizowane przez studentów już od ponad 20 lat na Wydziale Zarządzania UŁ. Głównym celem przedsięwzięcia jest zapoznanie młodych osób z aktualnymi trendami na rynku pracy oraz z ofertami potencjalnych pracodawców. Organizatorem targów jest AIESEC.

WSPÓŁPRACA ZE STOWARZYSZENIAMI I ORGANIZACJAMI NON-PROFIT

Stowarzyszenie Innowatorów Zarządzania wspiera Wydział Zarządzania w realizacji innowacyjnych projektów edukacyjnych, angażuje kadrę akademicką, studentów oraz naszych interesariuszy do osobistego rozwoju i podejmowania działań na rzecz rozwoju społeczno-ekonomicznego regionu łódzkiego.

Organizacja akcji mających na celu zachęcenie studentów do rejestrowania się do bazy potencjalnych dawców szpiku

Fundacja CSR Impact, Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Wydział Zarządzania UŁ zorganizowały 24 kwietnia 2012 r. wydarzenie pod hasłem Łódzki Dzień CSR połączony z prezentacją "Raportu Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2011. Dobre Praktyki". Spotkanie adresowano do przedstawicieli świata biznesu, administracji publicznej, organizacji pozarządowych oraz wszystkich zainteresowanych problematyką społecznej odpowiedzialności z regionu łódzkiego. Podczas seminarium zaprezentowano opublikowany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu Raport Dobrych Praktyk. Uczestnicy poszerzyli także swoją wiedzę na temat jednego z najczęściej dyskutowanych obecnie standardów społecznej odpowiedzialności ISO 26000. Spotkanie było świetną okazją do wymiany doświadczeń oraz poznania dobrych praktyk, które mogą zainspirować do podejmowania działań na rzecz społecznej odpowiedzialności we własnym otoczeniu. W trakcie wydarzenia skupiono się również na trendach, jakie widoczne są w obszarze społecznym i środowiskowym organizacji. 22 listopada 2012 r. został zorganizowany II Łódzki Dzień CSR poświęcony tematowi partnerstwa biznesu z organizacjami pozarządowymi. Spotkanie było okazją do rozmowy o wyzwaniach stojących przed partnerami, sposobnością do zaprezentowania dobrych praktyk i podzielenia się doświadczeniami związanymi z budową relacji międzysektorowych. W dniach 16-31 grudnia 2013 studenci oraz pracownicy Wydziału Zarządzania mogli oglądać wystawę zdjęć „Brudny Zysk" poświęconą warunkom pracy w sektorze odzieżowym w Gruzji. Wystawie, zorganizowanej we współpracy z Fundacją CSR Impact, towarzyszyło seminarium, w którym wzięli udział przedstawiciele pracodawców oraz związków zawodowych z branży odzieżowej.

We współpracy z Łódzkim Forum Lewiatan na Wydziale Zarządzania UŁ odbywały się wydarzenia Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, m.in. szkolenia przygotowujące do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, (rekrutacja, marketing, pisanie biznes planu itp.). Najważniejszym elementem akcji był ogólnopolski konkurs na najlepszy pomysł biznesowy pod hasłem „Start-up Boat”. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości zakończyła konferencja nawiązująca do tematyki wydarzenia, w której wzięły udział osoby związane ze środowiskiem startupów.

NetworKING to cykl spotkań organizowany we współpracy z Agencją Kreatywną Vibematters, podczas których studenci mają okazję porozmawiać z praktykami wykorzystującymi w różnych branżach kontakty zawodowe. Dzięki doświadczeniu i wiedzy gości, uczestnicy spotkań uczą się jak wykorzystywać networking w rozwoju kariery zawodowej.