Informacja dla kandydatów przyjętych na studia stacjonarne w roku akademickim 2022/2023

Witamy w gronie Studentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego! Zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi informacjami organizacyjnymi.

Formalności związane ze studiowaniem: ślubowanie, umowa, legitymacja

W celu dopełnienia wszystkich formalności związanych z podjęciem studiów na Wydziale Zarządzania UŁ m.in. podpisania ślubowania, umowy o warunkach odpłatności oraz odbioru legitymacji zapraszamy do Działu Jakości Kształcenia i Obsługi Studenta Wydziału Zarządzania UŁ w godzinach jego pracy. Szczegółowe informacje otrzymaliście Państwo na uniwersyteckie skrzynki mailowe.

Jeżeli podczas składania dokumentów oryginał/odpis świadectwa maturalnego/dyplom/suplement nie został dostarczony Komisji Rekrutacyjnej prosimy o zabranie go ze sobą. Osoby, które nie dostarczyły zdjęcia podczas rekrutacji proszone są o przyniesienie go do dziekanatu.
W razie jakichkolwiek problemów prosimy o kontakt mailowy z właściwym dziekanatem.

Uwaga!

Tych z Państwa, którzy nie decydują się podjąć studiów na Wydziale Zarządzania UŁ prosimy o niezwłoczne przekazanie mailowo bądź pocztą tradycyjną własnoręcznie podpisanego oświadczenia o niepodjęciu studiów (wzór 28).

Legitymacja studencka

Prosimy o dokonanie wpłaty za legitymację studencką w wysokości 22 zł na nr konta: 59 1240 3028 1111 0010 2943 3888 oraz przesyłanie drogą mailową potwierdzenia wpłaty/przelewu (w przypadku przelewów za pośrednictwem bankowości elektronicznej obowiązuje potwierdzenie transakcji zrealizowanej w formacie pdf) na jeden z adresów e-mail właściwego dziekanatu.

Osoby, które studiowały wcześniej na Uniwersytecie Łódzkim i miały wydane legitymacje studenckie, nie dokonują wpłat i będą mogły korzystać z legitymacji wydanych wcześniej.

Zajęcia i rozkład zajęć

Zajęcia rozpoczynają się 4 października 2022 r., a rozkład zajęć będzie dostępny na stronie Wydziału: www.wz.uni.lodz.pl

Przewidywana data jego publikacji to 26.09.2022 r.

Informacja o numerze grupy dziekańskiej znajduje się w serwisie USOSweb (login i hasło z procesu rekrutacji) w zakładce – DLA STUDENTÓW – Moje Studia - Grupa dziekańska. W sytuacjach wyjątkowych można składać prośbę o zmianę grupy dziekańskiej do 6.10.2022 r. Zmiana grupy nie w każdym przypadku będzie możliwa. Prosimy o znalezienie osoby na zamianę między grupami.

Zapisy na wychowanie fizyczne

Przypominamy o konieczności zapisania się na obowiązkowe zajęcia z Wychowania fizycznego na semestr zimowy 2022/2023 za pośrednictwem USOSweb. Szczegółowe informacje na temat zapisów są dostępne na stronie www Studium Wychowania Fizycznego i Sportu: http://www.swfis.uni.lodz.pl/

Rejestracja żetonowa na zajęcia wychowania fizycznego w semestrze zimowym 2022/23 rozpocznie się 26 września (poniedziałek) o godzinie 9.00 w systemie USOSweb.

Uwaga! Osoby, które zaliczyły WF na innym kierunku i chciałyby przepisać ocenę na obecny kierunek, będą mogły zawnioskować o przepisanie oceny wypełniając wniosek nr 27: Wzory podań i wniosków. Osoby te nie zapisują się na zajęcia WF elektronicznie za pośrednictwem USOSweb.

Inauguracja

Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 odbędzie się 30 września 2022 r. o godzinie 11.00 w auli A.

Biblioteka

Konto biblioteczne można aktywować osobiście w Bibliotece UŁ. Możliwe jest też założenie konta bibliotecznego online, umożliwiającego korzystanie ze zbiorów BUŁ i bibliotek wydziałowych (Biblioteka WZ UŁ). W tym celu należy wysłać mail na adres: bul.wm@lib.uni.lodz.pl z poczty elektronicznej studenckiej założonej w domenie UŁ. W odpowiedzi zostaną przesłane niezbędne informacje i instrukcje. Aby móc korzystać z książkomatu BUŁ, należy dokonać autoryzacji karty bibliotecznej/legitymacji studenckiej w BUŁ.

Konto UŁ dla nowych studentów

Zakładanie kont dla nowo przyjętych studentów na UŁ jest w toku. Po założeniu konta w USOS automatycznie zakładane jest konto studenckie w domenie @edu.uni.lodz.pl w MS Office. Student po 12 godzinach od założenia konta otrzymuje na swoją skrzynkę mailową, adres mail podany podczas rekrutacji, informację o założeniu konta i procedurę wygenerowania nowego hasła.

Kurs powtórzeniowy z matematyki

Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że nie wszyscy rozpoczynający naukę na I roku studiów, dysponują poziomem znajomości matematyki, który pozwala na efektywny udział w zajęciach. W takiej sytuacji polecamy udział w płatnym, e-learningowym kursie przygotowawczym. Start kursu online: 19 września 2022 r. Szczegółowe informacje nt. kursu znajdziecie na stronie: www.matematyka.wz.uni.lodz.pl

Szkolenia: BHP i Prawo autorskie

Pamiętajcie Państwo o obowiązkowych szkoleniach do odbycia on-line niezwłocznie po rozpoczęciu semestru:
- szkolenie BHP,
- szkolenie Prawo autorskie.
Informacje o szkoleniach dostępne będą w sekcji: „Dla studentów w zakładce: Zajęcia/Obowiązkowe szkolenia.

Komunikacja z WZ

Wszelkie informacje dotyczące rozpoczęcia studiów oraz dopełnienia niezbędnych formalności będą Państwu przekazywane w wiadomościach e-mail na uniwersyteckie studenckie konto pocztowe. Prosimy o sprawdzanie skrzynek mailowych, w tym również folderów spam i wiadomości śmieci.
Do Państwa dyspozycji pozostają też pracownicy Działu Jakości Kształcenia i Obsługi Studenta, którzy sukcesywnie zajmują się zgłoszonymi sprawami i odpowiadają na wiadomości.

Zapraszamy też do śledzenia aktualności na stronie www.wz.uni.lodz.pl i naszych profili w mediach społecznościowych: Facebooka, Instagrama oraz kanału YouTube, a także do dołączenia do grona subskrybentów Newslettera dla studentów Wydziału Zarządzania UŁ.