Zwycięzcy konkursu Science Hub z WZ

W maju 2023 opublikowane zostały wyniki drugiej edycji Konkursu Science Hub UŁ. Przyszedł zatem czas na bliższe zaprezentowanie zwycięzców obu edycji. Powstałe zespoły do 31.05.2024 będą realizować swoje projekty, rozwiązując problem zgłoszony przez otoczenie.

Wydział Zarządzania reprezentuje w zestawieniu jeden projekt. Tak wyniki konkursu Science Hub UŁ w kontekście projektu z WZ komentuje dr hab. Paweł Głodek, prof. UŁ, Ambasador Science Hub na tym Wydziale:

"Współpraca z partnerami zewnętrznymi jest ważnym elementem doskonalenia oferty Wydziału Zarządzania UŁ i działania na rzecz regionu. Natomiast współpraca w ramach, której zaangażowani są studenci stanowi istotne uzupełnienie zajęć dydaktycznych i pozwala lepiej kształtować ich kompetencje zawodowe. Projekty realizowane w ramach Science Hub UŁ dają możliwość wykorzystania wiedzy akademickiej w praktyce oraz pokazują potencjał pracowników i studentów WZ UŁ związany ze współracą tak z przedsiębiorstwami jak i ważnymi instytucjami sfery publicznej."

Zakwalifikowany projekt z Wydziału Zarządzania:

• Osoba sprawująca opiekę: dr Magdalena Wiśniewska, Katedra Zarządzania Miastem i Regionem

• Osoby studiujące: Kinga Pryk, Zarządzanie w administracji publicznej

• Partner: Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi Sp. z o.o.

• Projekt: Projekt o charakterze teoretyczno-empirycznym. Celem pracy jest identyfikacja czynników zarządzania wartością publiczną łódzkiego Orientarium. Wartość publiczna rozumiana jest przez analogię do sektora prywatnego jako wartość odczuwana z dóbr i usług publicznych przed ich odbiorców, będących jej swoistymi “akcjonariuszami” - osobami ponoszącymi na ich rzecz zarówno nakłady jak i wyrzeczenia.