III Ogólnopolska Konferencja Komisji ds. Wydawnictw Naukowych przy KRASP

Miejsce wydarzenia: Ul. Kopcińskiego 16/18, 91-232 Łodź
Czas: 16 listopada 2023 (czwartek) 09:00 - 16:30

Jaki będzie kierunek zmian modelu ewaluacji nauki z perspektywy oczekiwań wobec publikacji naukowych? Jakie wyzwania w tym kontekście stawia rozwój sztucznej inteligencji? To tematy III Ogólnopolskiej Konferencji Komisji ds. Wydawnictwa Naukowych przy Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

III Ogólnopolska Konferencja „Publikacje cyfrowe jako element systemu ewaluacji jakości działalności naukowej – wyzwania związane z rozwojem sztucznej inteligencji”, odbędzie się dniu 16 listopada 2023 r., w godzinach 10.00-17.00 w formule hybrydowej.

Gospodarzem spotkania będzie JM Rektor Uniwersytetu Łódzkiego, Prof. Elżbieta Żądzińska.

Planowane panele:

• Publikowanie i rozpowszechnianie cyfrowych monografii i czasopism naukowych – podsumowanie i weryfikacja postulatów formułowanych prze środowisko naukowe i wydawców podczas I i II Konferencji KRASP.
  • Zmiany modelu publikowania akademickich treści dydaktycznych –  rekomendacje na podstawie postulatów formułowanych przez środowisko naukowe i wydawców podczas I i II Konferencji KRASP, w szczególności wprowadzenie definicji podręcznika akademickiego.
  • Definicja i nowe kryteria oceny nowoczesnego wydawnictwa naukowego. Finansowe programy wsparcia transformacji cyfrowej wydawnictw.
  • Kierunek i cele zmian obecnego modelu ewaluacji nauki z perspektywy oczekiwań wobec publikacji naukowych. Wyzwania dla komunikacji naukowej wynikające z rozwoju sztucznej inteligencji. Wnioski w kontekście systemu finansowania publikowania naukowego w Polsce.

Osoby chętne do udziału prosimy o rejestrację poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie.

Formularz rejestracyjny

• Udział w formie stacjonarnej – zapisy do 27 października 2023 r. w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym  Uniwersytetu Łódzkiego, ul. dr. Stefana Kopcińskiego 16/18. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Udział w formie zdalnej – zapisy do 14 listopada 2023 r. Dla uczestników on-line kilka dni przed konferencją zostanie wysłany link do platformy MS Teams.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Pytania dotyczące konfenrecji można kierować pod następujące adresy e-mail:

Miejsce wydarzenia: Ul. Kopcińskiego 16/18, 91-232 Łodź

Data i godziny wydarzenia: 16 listopada 2023 (czwartek) 09:00 - 16:30