O STUDIACH
Program dostarcza wszystkich kluczowych umiejętności, które pozwalają na efektywną pracę w zawodzie trenera biznesu i rozwoju osobistego. Pozwala poznać podstawowe zasady pracy z grupą szkoleniową, które mają wpływ na efektywność procesu uczenia oraz nabyć umiejętność tworzenia programów szkoleń. Wyposaża w narzędzia niezbędne do prawidłowego zaprojektowania i poprowadzenia atrakcyjnego szkolenia oraz zmierzenia jego efektywności.
Celem studiów jest dostarczenie pełnej i zintegrowanej wiedzy oraz umiejętności pozwalających słuchaczom w świadomy i profesjonalny sposób wykonywać zawód trenera. Rozwijają one kompetencje trenerskie u praktyków oraz dają gruntowne przygotowanie osobom, które dopiero rozpoczynają swoją karierę w tym zawodzie lub mają takie plany. Doskonalą kompetencje w odniesieniu do analizy potrzeb szkoleniowych, projektowania i prowadzenia szkoleń, ich ewaluacji, świadomości procesu grupowego oraz koncepcji psychologicznych i biznesowych.
PROGRAM
Program studiów obejmuje zagadnienia:
- Trening interpersonalny
- Analiza i identyfikacja potrzeb szkoleniowych
- Ewaluacja szkoleń
- Projektowanie szkoleń
- Autoprezentacja w pracy trenera
- Rola trenera w organizacji oraz obszary kompetencji trenera – wprowadzenie
- Rozwój kompetencji trenerskich
- Komunikacja trenera w procesie szkoleniowym
- Warsztat procesu grupowego, Koncepcje psychologiczne wyznaczające standardy pracy z małymi grupami
- Zarządzanie zmianą
- Kultura organizacyjna
- Trening twórczości
- Przegląd koncepcji zarządzania i rozwoju organizacji
- Prowadzenie zajęć - narzędzia pracy trenerskiej
- Prowadzenie zajęć - sytuacje trudne w pracy trenera
- Inteligencja Emocjonalna (EQ) w pracy trenera
- Zarządzanie sobą, zarządzanie grupą
- Wypalenie zawodowe
- Projektowanie własnego szkolenia
- Szkolenia pokazowe – etiudy zaliczeniowe uczestników – warsztat i sesja informacji zwrotnych
Grono wykładowców stanowić będą trenerzy JAK-MARKETING DIALOG – firmy szkoleniowej, specjalizującej się w kompleksowej edukacji trenerów biznesu - praktycy biznesowi, psychologowie i pedagodzy z wieloletnim stażem trenerskim, oraz pracownicy naukowi i dydaktyczni Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego specjalizujący się w zagadnieniach teoretycznych i praktycznych będących podstawą merytoryczną studiów.
Organizacja zajęć
- studia trwają dwa semestry 220 godzin (60 ECTS)
- studia rozpoczynają się w październiku 2023 r. i kończą się w czerwcu 2024 r.
Uczelnia zastrzega sobie prawo do niewielkich zmian w programie lub organizacji zjazdów. Uruchomienie kierunku jest uzależnione od liczby kandydatów.
Świadectwo ukończenia studiów
Po odbyciu zajęć przewidzianych programem studiów oraz uzyskaniu wszystkich wymaganych zaliczeń, słuchacze otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych (z godłem państwowym) oraz certyfikat potwierdzenia kompetencji trenerskich według metodologii JAK-MD.