Ponieważ rozwijanie umiejętności miękkich jest przepustką do podnoszenia produktywności i lepszego funkcjonowania zarówno w szkole, jak i w miejscu pracy czy w społeczeństwie, Centrum Przedsiębiorczości rekomenduje zapoznanie się z rezultatami projektu SGAG zrealizowanego przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus +, którego partnerem był Uniwersytet Łódzki.
Rezultaty projektu SGAG zostały przygotowane w celu zapewnienia wsparcia młodym osobom w procesie kształtowania umiejętności miękkich, co przyczyni się do poprawy ich pozycji na rynku pracy. Z kolei nauczyciele i trenerzy otrzymują gotowy materiał do pracy z uczniami.
- Rezultaty projektu SGAG to:
- nformacje o wybranych umiejętnościach miękkich;
- Podnoszenie świadomości odnośnie znaczenia umiejętności miękkich na współczesnym rynku pracy oraz w społeczeństwie;
- Gotowe materiały edukacyjne do wykorzystania przez nauczycieli, trenerów, jak również innych pracowników edukacji;
- Nowy i innowacyjny sposób kształtowania umiejętności miękkich;
- Przyjazne środowisko dla doskonalenia i praktycznego zastosowania nowej wiedzy.
Kurs e-learningowy SGAG został podzielony na pięć modułów, gotowych do wykorzystania zarówno w klasie ze wsparciem nauczyciela, jak również do nauki indywidualnej.
GRA SGAG jest wirtualną przestrzenią, gdzie osoba szkoląca się może przetestować swoje umiejętności miękkie. Zastosowana forma gry oferuje młodym ludziom bardziej realistyczny i ciekawy sposób nauki.
Podręcznik nauczyciela oferuje przegląd 25 umiejętności miękkich opisanych w kursie i testowanych w grze. Zwraca także uwagę na korzyści płynące z rozwijania tych umiejętności oraz jakie znaczenie mają one w codziennym życiu i w miejscu pracy.
Kurs e-learningowy i gra internetowa wspierająca kształtowanie umiejętności miękkich u osób młodych dostępny bezpłatnie na stronie: SGAG.EU