O STUDIACH
Organizatorem studiów podyplomowych jest Katedra Rachunkowości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Program studiów obejmuje zagadnienia z zakresu finansów i rachunkowości niezbędne dla zdobycia prestiżowej kwalifikacji ACCA.
Studia podyplomowe są przeznaczone dla pracowników różnych przedsiębiorstw i instytucji finansowych działających w otoczeniu biznesowym. ACCA otwiera drogę do kariery na wielu stanowiskach związanych z finansami i rachunkowością. ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants) jest prestiżową, organizacją oferującą możliwości rozwoju zawodowego w zakresie finansów, rachunkowości, a kwalifikacja ACCA cieszy się uznaniem wśród pracodawców. Dodatkowe informacje o ACCA dostępne są na stronie: http://www.accapolska.pl oraz http://www.accaglobal.com
Słuchacze uzyskają nowoczesną wiedzę, która umożliwi zrozumienie procesów finansowych zachodzących w biznesie oraz zapewni rozwój umiejętności i kompetencji ukierunkowanych na prowadzenie analiz biznesowych, interpretację danych pochodzących z systemu finansowo-księgowego oraz podejmowanie decyzji.
Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego i ACCA oraz otrzymanej akredytacji, ukończenie programu studiów podyplomowych, zdanie egzaminów z akredytowanych przedmiotów pozwoli Słuchaczom na otrzymanie łącznie dziewięciu zwolnień z egzaminów z poziomów Applied Knowledge (AB, MA, FA) i Applied Skills (LW, PM, TX, FR, AA, FM).
Słuchacze mogą również skorzystać z programu stypendialnego ACCA ACCELERATE SCHOLARSHIP rejestrując się w ACCA na preferencyjnych warunkach finansowych (więcej informacji w zakładce ACCELERATE).
Dwa przedmioty na studiach będą prowadzone w języku angielskim. Pozostałe przedmioty i egzaminy w standardzie ACCA zostaną przeprowadzone w języku polskim.
Kadrę dydaktyczną stanowią wysoko wykwalifikowani pracownicy naukowo-dydaktyczni Wydziału Zarządzania UŁ posiadający wieloletnie doświadczenie w branży finansowej.
Postgraduate Studies in Finance and Accounting – Exemptions Certificate
PROGRAM
[Przedmiot/Nazwa w jęz. angielskim/Forma zajęć/Prowadzący/Rodzaj zaliczenia]
- Podstawy rachunkowości finansowej w jęz. ang. (F2/FA) - Intro to Financial Accounting in English; Warsztaty; dr hab. Ewelina Zarzycka; Zaliczenie
- Podstawy rachunkowości zarządczej w jęz. ang. (F3/MA) - Intro to Management Accounting in English; Warsztaty; dr hab. Ewelina Zarzycka; Zaliczenie
- Rachunkowość zarządcza (F5/PM) - Mangement Accounting; Wykład; dr hab. Tomasz Wnuk-Pel, prof. UŁ/ dr Żaneta Pietrzak; Egzamin
- MSSF (F7/FR) - IAS/IFRS; Wykład; dr hab. Przemysław Kabalski, prof. UŁ; Egzamin
- Sprawozdawczość grup kapitałowych (F7/FR) - Consolidated Financial Statements; Wykład; dr hab. Radosław Ignatowski, prof. UŁ; Egzamin
- Prawo handlowe i cywilne (F4/LW) - Business Law; Wykład; dr hab. Szymon Byczko, prof. UŁ; Zaliczenie
- Rewizja finansowa (F8/AA) - Audit; Wykład; dr Michał Wiatr; Egzamin
- Podatki (F6/TX) - Taxes; Wykład; dr Agnieszka Wencel; Egzamin
- Zarządzanie fianansami (F9/FM) - Financial Management; Wykład; dr hab. Jakub Marszałek, prof. UŁ/dr Przemysław Czajor/ dr Jan Michalak; Egzamin
Wykładowcy
- Ewelina Zarzycka
- Michał Wiatr
- Radosław Ignatowski
- Przemysław Kabalski
- Agnieszka Wencel
- Tomasz Wnuk-Pel
- Szymon Byczko
- Jakub Marszałek
- Jan Michalak
- Przemysław Czajor
Materiały dydaktyczne
Dla optymalizacji procesu kształcenia podczas zajęć na studiach podyplomowych, stosujemy różnorodne metody pracy, np.:
- wykłady i ćwiczenia,
- CASE STUDY,
- warsztaty,
- wymiana doświadczeń,
- dyskusje.
Zapewniamy naszym Słuchaczom wysokiej jakości materiały dydaktyczne (w wersji elektronicznej), z których mogą korzystać podczas zajęć i które stanowią bazę realizacji programu studiów.
Słuchacze otrzymują również najnowsze pozycje książkowe, które umożliwiają utrwalenie i rozszerzenie wiedzy przekazywanej podczas zajęć.
Dbając o jakość kształcenia prowadzimy stały monitoring jego poziomu merytorycznego i formy.
Organizacja zajęć
Studia obejmują 228 godzin zajęć dydaktycznych i trwają dwa semestry. Zajęcia odbywają się w systemie zjazdowym 2-3 razy w miesiącu, w weekendy (w piątki w godz. 16.45-20.00, soboty w godz. 8.45-15.45 i wybrane niedziele w godz. 8.45-15.45).
Zajęcia będą miały formę online przy wykorzystaniu platformy zdalnego kształcenia UŁ i MS Teams. Jedynie sesja integracyjna, inauguracja oraz uroczyste zakończenie studiów odbędą się w stacjonarnej formie w gmachu Wydziału Zarządzania przy ul. Matejki 22/26 (3 przystanki tramwajowe od Dworców PKP i PKS Łódź Fabryczna).
Świadectwo ukończenia studiów
Warunkiem ukończenia studiów jest wniesienie obowiązkowych opłat, zdanie egzaminów oraz uzyskanie wymaganych zaliczeń. Egzaminy i zaliczenia odbywają się bezpośrednio po zakończeniu poszczególnych przedmiotów (nie ma wyznaczonej sesji egzaminacyjnej).
W dniu zakończenia studiów słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Postgraduate Studies in Finance and Accounting.
ACCELERATE
Skorzystaj ze stypendium ACCA ACCELERATE SCHOLARSHIP rejestrując się w ACCA na preferencyjnych warunkach finansowych i zostań CENIONYM SPECJALISTĄ Z ZAKRESU FINANSÓW, RACHUNKOWOŚCI I ZARZĄDZANIA szybciej niż inni!
Stypendium ACCA ACCELERATE SCHOLARSHIP – dlaczego warto?
- Preferencyjny tryb rozpoczęcia kwalifikacji ACCA dla Słuchaczy akredytowanych studiów podyplomowych.
- Znaczne przyspieszenie drogi do członkostwa ACCA.
- Atrakcyjne stawki na zwolnienia z egzaminów ACCA w kwocie 30 GBP oraz zwolnienie z pierwszej opłaty rocznej.
Jakie masz korzyści z uzyskania stypendium ACCA ACCELERATE SCHOLARSHIP?
- Znaczne przyspieszenie w uzyskaniu kwalifkacji ACCA.
- Oszczędność finansowa – ponad 600 GBP!
- Szansa na wyższe zarobki (średnie miesięczne zarobki studenta ACCA to 11.200 zł brutto)*.
- Ciągły rozwój zawodowy i profesjonalny poprzez bezpłatny dostęp do niezliczonych zasobów edukacyjnych ACCA.
- Udział w wartościowych spotkaniach skierowanych do studentów ACCA.
Jakie są warunki przystąpienia do stypendium ACCA ACCELERATE SCHOLARSHIP?
- Status Słuchacza akredytowanych studiów podyplomowych.
- Odebranie od kierownika studiów podyplomowych imiennego „Listu Accelerate” z kodem Accelerate.
- Rejestracja w ACCA tylko w wyznaczonym przez ACCA terminie przy użyciu kodu Accelerate zgodnie z zasadami rejestracji (w przypadku studiów podyplomowych rejestracja odbywa się na 1. semestrze)!
Co po rejestracji?
- Uzyskujesz status studenta ACCA.
- Masz przyznane zwolnienia z dziewięciu egzaminów ACCA (AB, MA, FA, LW, PM, TX, FR, AA, FM) jako tzw. zwolnienia warunkowe („conditional exemptions”).
- Maksymalna liczba zniżek za zwolnienia to 7 (w przypadku naszego programu z 9 zwolnieniami, pozostałe 2 zwolnienia są odpłatne w pełnej wysokości).
- Studenci mają możliwość rezygnacji z dwóch pełnopłatnych zwolnień i zdania egzaminów w ACCA w celu uzyskania dyplomu ACCA: : Advanced Diploma in Business Accounting
- Skorzystanie z programu Accelerate będzie możliwe tylko jednorazowo (na studiach licencjackich, magisterskich lub podyplomowych).
- Zwolnienie z pierwszej opłaty rocznej w ACCA (116 GBP)
- Potwierdzasz zwolnienia po ukończeniu studiów podyplomowych- w ciągu 12 miesięcy od ukończenia studiów dostarczasz online do ACCA skan dyplomu ukończenia studiów wraz z suplementem w języku angielskim oraz płacisz 30 GBP za każde zwolnienie.
Uwaga: brak dokumentów w wymaganym terminie = cofnięcie zwolnień!
PROGRAM ACCELERATE JEST TYLKO DLA NOWYCH REJESTRACJI W ACCA. OFERTA CENOWA NIE DOTYCZY OSÓB ZAREJESTROWANYCH JUŻ W ACCA.
Więcej informacji o programie Accelerate: https://accapolska.pl/39742-acca-accelerate-scholarship
Accelerate 2022_23
Accelerate 2022_23_ENG
acca infografika Accelerate Scholarship 1200×1700 wrzes 2022
REKRUTACJA
Rejestracja elektroniczna na studia podyplomowe Postgraduate Studies in Finance and Accounting została przedłużona do 23.10.2023 r. (lub do wyczerpania miejsc). Zapisz się online >> >>
O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem przyjęcia na studia jest przejście wszystkich etapów rejestracji elektronicznej oraz złożenie oryginałów wymaganych w procesie rekrutacji dokumentów.
Wymagane dokumenty
- oryginał, odpis lub potwierdzona za zgodność z oryginałem przez UŁ kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych pierwszego lub drugiego stopnia,
- wypełniony kwestionariusz osobowy,
- skierowanie z zakładu pracy, jeżeli będzie on finansował koszty studiów,
- oświadczenie BHP.
Opłaty
Czesne za całe studia wynosi 8 500 PLN z możliwością wpłaty w dwóch równych semestralnych ratach. Opłaty wnoszone są na indywidualne konta słuchaczy podane przez organizatora w procesie rekrutacji.
Dodatkowo do pobrania
KONTAKT
Kierownik studiów:
dr hab. Ewelina Zarzycka, prof. UŁ
E-mail: ewelina.zarzycka@uni.lodz.pl
Koordynator Studiów
Marta Jasińska
Centrum Rozwoju Biznesu, Wydział Zarządzania UŁ
90-237 Łódź, ul. Matejki 22/26, p. 135
tel.: 42 635 62 57
e-mail: marta.jasinska@uni.lodz.pl
Rada Programowa:
prof. dr hab. Ewa Walińska – Przewodnicząca
dr hab. Ewelina Zarzycka, prof. UŁ