SKwP wręczyło nagrody za najlepsze prace o rachunkowości

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce już po raz 54. przyznało nagrody za najlepsze prace i opracowania z dziedziny rachunkowości. Wśród laureatek znaleźli się naukowcy Wydziału Zarządzania UŁ oraz absolwentki kierunku Rachunkowość i zarządzanie finansami.

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce to największa i najstarsza organizacja w Polsce, ktora skupia osoby związane zawodowo z rachunkowością i finansami. Jednym z elementów działalności Stowarzyszenia jest organizacja Konkursu na najlepsze prace i opracowania z dziedziny rachunkowości. Prace zgłaszane na konkurs poddawane są podwójnej ocenie, a wśród kryteriów znajdują się takie czynniki jak stopień trudności tematu, twórczy wkład autora w rozwiązywanie tematu, dobór i wykorzystanie materiałów źródłowych, wartość teoretyczna i praktyczna pracy oraz poprawność ujęcia tematu. 

W LIV. edycji Konkursu na najlepsze prace i opracowania z dziedziny rachunkowości w gronie laureatów znaleźli się: dr hab. Przemysław Kabalski, prof. UŁ, dr Marzena Syper-Jędrzejak, mgr Joanna Szwajcar, a także Aleksandra Baszczyńska i Marta Nowak, którzy otrzymali nagrodę honorową za książkę "Wypalenie zawodowe biegłych rewidentek i biegłych rewidentów w Polsce. Skala, przyczyny, skutki".

Książka Wypalenie zawodowe biegłych rewidentów i rewidentek - okładka

Nagrodzona książka - "Książka Wypalenie zawodowe biegłych rewidentów i rewidentek w Polsce. Skala, przyczyny, skutki"

 

Dr Maciej Mróz otrzymał Nagrodę II stopnia im. profesor Alicji Jarugi za pracę doktorską "Strategiczna karta wyników w zarządzaniu sprzedażą w przedsiębiorstwach z branży produktów szybko rotujących" napisaną pod kierunkiem prof. dr hab. Anny Szychty.

Z kolei mgr Adrianna Wnuk, autorka pracy "Rewizja finansowa a fałszowanie informacji sprawozdawczości finansowej" napisanej pod opieką dr hab. Justyny Dobroszek, prof. UŁ, otrzymała Nagrodę I stopnia im. profesora Zbigniewa Messnera.
 

Wyróżnienia otrzymały:

  • mgr Agata Hernik – praca "Zakres ujawnień prezentowanych w sprawozdaniu z działalności w związku z COVID-19 - praktyka sprawozdawcza wybranych spółek notowanych na GPW", promotor: dr hab. Jacek Gad, prof. UŁ
  • mgr Justyna Gołębiewska – praca "Wycena aktywów biologicznych a wyniki finansowe wybranych spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie", dr hab. Jacek Gad, prof. UŁ

 

Źródło zdjęcia: Centrum Interdyscyplinarnych Badań Rachunkowości

Redakcja: Wydział Zarządzania UŁ