Wśród panelistów i moderatorów dyskusji znajduje się także grono ekspertów z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. W programie wydarzenia:
Panel "Szybkość, siła, sukces: sport jako katalizator rozwoju społecznego"
Moderator: dr hab. Bożena Matusiak, prof. UŁ, prelegenci: dr hab. Marek Matejun, prof. UŁ, dr Izabela Różańska-Bińczyk
poniedziałek, 12 czerwca 2023
Celem panelu jest dyskusja na temat roli sportu w kształtowaniu zdrowego stylu życia oraz perspektyw rozwojowych woj. łódzkiego. W ramach spotkania prelegenci zaprezentują swoje doświadczenia jako zawodnicy, naukowcy, jak również jako działacze społeczni zaangażowani w sprawy kultury fizycznej i sportu. Omówione zostaną dobre praktyki i wyzwania w zakresie promocji aktywności fizycznej jako składnika zdrowego stylu życia oraz wykorzystania aktywności sportowej w promocji miast i regionów.
Panel "Zintegrowane działania: współpraca biznesu, samorządu i NGO na rzecz ESG/CSR"
Prelegentka: dr Agata Rudnicka
poniedziałek, 12 czerwca 2023
5 stycznia 2023 r. weszła w życie dyrektywa CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive), która zakłada obowiązek raportowania zagadnień ESG przez wszystkie spółki zarówno publiczne, jak i prywatne. Raportowanie ESG, czyli Środowiskowe, Społeczne i Ładu Korporacyjnego to typ raportu niefinansowego, który pozwala przedstawić swoje działania niezwiązane z czysto ekonomicznymi wskaźnikami rozwoju. Podczas panelu porozmawiamy o wyzwaniach związanych z wdrażaniem ESG. Odpowiemy sobie kto na tym zyska, a kto straci, a także jak przygotować się do ESG.
Panel "Szersze możliwości czy zagrożenie – sztuczna inteligencja w obliczu kontrowersji"
Moderator: dr Dominika Kaczorowska-Spychalska
poniedziałek, 12 czerwca 2023
Generatywna sztuczna inteligencja, już dzisiaj jest uznawana za nowy „game changer” i katalizator kolejnych innowacyjnych zmian w biznesie. Porównywana do najbardziej przełomowych wynalazków w dziejach ludzkości, będzie miała niewątpliwy wpływ na budowanie przewagi konkurencyjnej, nie tylko poszczególnych przedsiębiorstw, ale także całych sektorów i branż, stanowiąc o kreowanej przez nie wartości. Otwartość na innowacje, skłonność do ryzyka, coraz wyższy poziom kompetencji i umiejętności cyfrowych, a także związany z nimi rozwój nowych zawodów (np. prompt engineer) to tylko nieliczne wymagania, jakie stawia przed polskim biznesem generatywna AI. Czy jesteśmy na to przygotowani? Czy rozwój generatywnej AI stwarza szansę na realną współpracę człowieka i sztucznej inteligencji czy raczej wymusi rywalizację między nimi?
Panel "Work-Life Balance: Pracodawcy jako promotorzy dobrego samopoczucia pracowników"
Moderator: dr Anna Krasnova
poniedziałek, 12 czerwca 2023
Panel ekspercki ma na celu zgłębienie roli pracodawcy w tworzeniu i utrzymaniu zdrowego środowiska pracy, które sprzyja dobrostanowi pracowników. Eksperci z różnych dziedzin omówią najlepsze praktyki, trendy i innowacje, które pracodawcy mogą zastosować, aby wspierać zdrowie i dobrostan swoich pracowników.
Więcej informacji dotyczących wydarzenia i rejestracji oraz program na stronie Europejskiego Forum Gospodarczego.
Źródło informacji o panelach dyskusyjnych: Europejskie Forum Gospodarcze
Redakcja: Wydział Zarządzania UŁ